Z mělnických vinic do skal a lesů Kokořínska

Vodní

Rafty na Vltavě půjčovna Zoopark Zelčín

Např. sjetí od jezu z Vraňan za most Josefa Straky na Mělníku trvá cca 3 hodiny.
Můžete si objednat: Odvoz i návrat zpět do Zooparku, vybavení raftem, pádly a vestami.

Cena: 1200,- Kč včetně dovozu na nalodění a přivezení zpět do Zooparku.

Kontakt: 777 334 062 / info@zooparkzelcin.cz 

Rezeravce plavby: www.raftyumelnika.cz

Plavby lodí Mělník

Fidelio je výletní loď pro 22 cestujících o délce 17 m a sluneční palubou. Při plavbě je k dispozici WC, podpalubní salonek, dětský koutek, bar a salon s výčepem, kde je možno občerstvit báječnou kávou i jinými nápoji.

Lodí Fidelio můžete plout na soutoku Labe a Vltavy pod Mělnickým zámkem. Dále provozujeme pravidelné plavby plavebními komorami do Obříství.

Loď Fidelio si můžete pronajmout například na večírek, oslavu, třídní sraz, svatbu, podnikové setkání, soukromý rodinný výlet i další příležitosti.

Plavební sezóna v Mělníku začíná 31.5.2020 a končí 28.9.2020.

Plavby na objednávku od 31.5.2020 na telefonu 727 957 602

Půjčovna plavidel Mělník

Obytné lodě pro rekreační plavby na Labi a Vltavě.

www.lodenalabi.cz

Letovisko Harasov

Přírodní koupaliště

V jižní části Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko, jen co by kamenem dohodil od středočeského Mělníka, se v Kokořínském dole rozkládá přírodní koupaliště Harasov.

Rybník Harasov je obklopen pískovcovými skalami, a tak i jeho dno je příjemně písčité a voda krásně čistá a většinou osvěžující. Na příznivce opalování čekají travnaté břehy i dvě písčité pláže a svou vlastní pláž tady mají vyčleněnou také čtyřnozí mazlíčci.

Komu vyhládne, může se občerstvit v Rybářské baště.

Na pískovcové skále, nad hladinou rybníka, byl ve 14. století vystavěn hrad, ze kterého se ale do dnešních dní dochovaly jen zbytky zdí a skalní sklepy. Jsou přestavěné na byt a ve skalách je tedy možné prohlédnout si hezké rytiny.

Až k rybníku se dá dojet autem, k dispozici je placené parkoviště.

Vstupné se nevybírá, koupání je zdarma.

Jezero lze využít k projížďce na paddleboardu nebo lodičce, které jsou k zapůjčení.

www.harasov.eu

Kontakt: +420 603 401 999

Koupaliště Mělník (Kemp Mělník)

Koupaliště v Mělníce nabízí hned dva bazény: plavecký o délce 50 metrů a odpočinkový s atrakcemi, jako jsou tobogán, divoká řeka, skluzavka a chrliče. Děti si užijí spoustu zábavy v brouzdališti.

Návštěvníkům je k dispozici rozsáhlá travnatá plocha a nechybí ani sportovní vyžití - hřiště na plážový volejbal nebo nohejbal.

Samozřejmostí je občerstvení, a to jak klasická teplá kuchyně, tak občerstvení typu fast food.

www.bazen-melnik.cz

Koupaliště Želízy

Velice příjemné, rodinně koncipované, plně vybavené koupaliště je vhodné i pro malé děti. S neustálým hygienickým dozorem je napouštěné z vlastní studny s pitnou vodou.

Bazén o velikosti 20 m x 40 m s odděleným brouzdalištěm a dětskou skluzavkou je vhodný jak pro radovánky s dětmi, tak i pro zdatné plavce.

Koupaliště je vybaveno sociálním zařízením (rekonstrukce v roce 2008), sprchami i kabinkami pro převlékání.

Na travnaté ploše kolem bazénu jsou pro vás zdarma k dispozici volně přenosné slunečníky. Další stín zajišťují velké slunečníky partnerů (Algida, Pivovary Staropramen, Coca Cola).

K prodeji jsou nafukovací lehátka, kruhy, rukávky, hračky pro děti a podobné doplňky.

K dispozici je kiosek s bohatým studeným i teplým občerstvením, pivem, zmrzlinou atd. U kiosku je zastřešený prostor se šesti stoly pro celkem 60 návštěvníků. Další stoly a stolky jsou rozmístěny na travnaté ploše a pod slunečníky okolo bazénu.

                                   

Koupaliště Cítov

V městském v parku v Cítově na návštěvníky čeká 30metrový venkovní bazén se skokanským můstkem a proměnlivou hloubkou. Betonová nádrž je průtočná a voda v ní zkrátka zve ke koupání.

Relaxovat můžete na travnatých plážích a až si dostatečně odpočinete, můžete se občertsvit v místním kiosku, který je otevřen po celou provozní dobu koupaliště.

Dětem jsou k dispozici houpačky a prolézačky, samozřejmostí jsou v Cítově také sociální zařízení a převlékárny.

         

Marina Lužec nad Vltavou


Fotoalbum