Z mělnických vinic do skal a lesů Kokořínska

Vodní cesty

Lodní doprava

Město Mělník leží na soutoku dvou největších českých řek Labe a Vltavy. V minulosti byly řeky využívány především k přepravě nákladů, v současné době tuto funkci řek stále častěji nahrazuje funkce rekreační. Osobní, vyhlídkové i mezinárodní hotelové lodi brázdí hladiny řek především v době prázdnin. Vyplout na řeku můžete i při vyhlídkové plavbě. V plavební sezoně zajištuje vyhlídkové plavby například:

Loď Fidelio.

Hodinové vyhlídkové plavby směřují k soutoku Labe a Vltavy a k plavebním komorám v Hoříně. Při jízdě se vám stále nabízí panorama mělnického zámku s kostelem sv. Petra a Pavla.

Dvouhodinové plavby směřují do Zooparku Zelčín nebo do Obříství.

Plavební řád pro r. 2021 ZDE.

Fidelio je výletní loď o délce 17 m se sluneční palubou pro 22 cestujících. Při plavbě je k dispozici palubní salonek, dětská koutek, WC. Občerstvení zajišťuje lodní bar.

www.fidelio1.cz

Pravidelná linka Praha – Mělník

Vydejte se na výlet z Prahy do Mělníka k soutoku dvou největších českých řek, Vltavy a Labe. Doba plavby pro cestu tam i zpět je 15 hodin (z toho 2,5 hodiny pauza v Mělníku).

Trasa: Praha-Roztoky-Kralupy-Mělník

Pravidelná linka Praha - Mělník jede 3x za sezónu. Plavební řád 2021: 20. 6., 18. 7. a 22. 8. neděle v 7.00

www.paroplavba.cz

Lodě na Labi

Dále si můžete vypůjčit /pronajmout své plavidlo například v půjčovně „Lodě na Labi“ a prohlédnout si břehy řek z lodní paluby na soukromé plavbě.

www.lodenalabi.cz


Fotoalbum