Termín konání:
Adresa: Vysoká 26, Vysoká
Oblast: Mělnicko Kokořínsko
Typ akce: Hudební a divadelní akce, Vernisáže a výstavy

Dne 14.10.2023 proběhne akce Farmstudio OPEN. Na akci můžete očekávat vernisáž výstavy současného mezinárodního umění, tanec Dočasná company a hudbu Petra Nikla.

PROGRAM:
- V rámci akce proběhne vernisáž výstavy deseti umělců, kteří v Bohemia Farmstudiu pobývají na tzv. tvůrčí rezidenci (pobyt za účelem umělecké tvorby). Umělci pocházejí z Česka, Slovenska, USA, Řecka, Peru, Švédska, Holandska a Finska a zabývají se malbou, filmem, audiovizuálním a zvukovým uměním, fotografií a performancí. Vzhledem k výraznému géniu loci bývalé zemědělské usedlosti jsou umělci vybíráni nejen na základě kvality, ale i schopnosti reagovat na specifické prostředí. Součástí vernisáže je komentovaná prohlídka výstavy a performance vystavujících autorů.


- Dále vystoupí tanečně-divadelní soubor Dočasná company s představením Temporaliter, které se věnuje fenoménu tance ve fotografii.

- 
Hudební lahůdkou a skvělou podívanou bude představení Zverimix jednoho z nejoriginálnějších českých umělců Petra Nikla za doprovodu skvělých hudebníku Petra Tichého a Anny Romanovské.


- Koncert post-undergroudové skupiny Dřevěné pytlí v jutových uhlích pod vedením hudebního publicisty Ondřeje Bezra uzavře hlavní část programu.


- Festival pokračuje otevřenou afterparty s posezením u ohně a projekcí Honzy Nevoleho z filmového pásu 16mm za doprovodu Barryho Wana a Pavla Mately.

Tradiční součástí festivalu je neformální setkání s umělci u ohně, občerstvení a možnost kempování.
Doporučené minimální vstupné je 200 Kč, zástupci podporujících subjektů a děti do 15 let zdarma.
Program podpořili: Národní plán obnovy, Ministerstvo kultury, Nová Sít, Fond hejtmanky Středočeského kraje a obec Vysoká.