Termín konání:
Adresa: amfiteátr letního kina Neratovice, 4, Tyršova 356, 277 11 Neratovice
Oblast: Mělnicko Kokořínsko
Typ akce: Hudební a divadelní akce

Jazz rock, punk rock, hard rock, progresivní rock, nová vlna - tak široký je žánrový záběr asi nejoblíbenější, po stránce instrumentálních schopností jednoznačně nejdokonalejší a zároveň i nejdiskutovanější kapely českého rocku vůbec.

Muzikantská virtuozita, nepřeberné množství melodických, harmonických i aranžérských nápadů, neúprosně pulzující rytmika s nevšedními basovými figurami, úderné syntezátorové motivy a skvostné kytarové rify doplněné bizarními kostýmy, maskami, parukami.. To vše a mnohem víc charakterizuje hudbu Michala Kocába, Michala Pavlíčka, Viléma Čoka, Jiřího Hrubeše a Klaudia Kryšpína. Málo platné - Pražský výběr je prostě fenomén a jeho jednotliví členové nepřehlédnutelné umělecké osobnosti. Vždycky tvořili absolutní špičku hudebního dění u nás - ať už jako jako skupina nebo jako jednotliví instrumentalisté ve vlastních projektech. Obecenstvo je milovalo, režim nenáviděl. Ostatně film "Straka v hrsti", který o Výběru na začátku 80. let natočil nikdo menší, než Juraj Herz, putoval okamžitě po svém vzniku do trezoru, stejně jako celá skupina o pár let později... Ale to už je příběh minulosti.

Ten příběh současný vám kultovní česká kapela nabídne při jedinečném a exkluzivním koncertu o letošních prázdninách v amfiteátru neratovického Letního kina.

https://www.spoldum.cz/event/703718/prazsky-vyber