Do Lobče se po letech vrací parní stroj — a vy můžete být u toho!
V sobotu 18. dubna vás srdečně zveme na oslavu Mezinárodního dne památek a slavnostní otevření nové parostrojní expozice v areálu parostrojního pivovaru. Přijďte strávit příjemné odpoledne v prostředí technické památky, kde ožije historie, technika i poctivé řemeslo.
Během dne uvedeme do provozu skutečnou parní lokomobilu a představíme přehlídku funkčních modelů parních strojů, včetně nejmenšího parního pivovaru v Česku. Nebude chybět ani komentovaná prohlídka pivovaru s majitelem, architektem Pavlem Prouzou.
Parní lokomobilu zprovozní pan Petr Vidner ze Skalska. Součástí programu je také „Parní show Jamese Watta“, která vás přenese do doby velkých vynálezů, a odpoledne zakončí koncert kapely Ganifim s pestrým výběrem lidových písní z různých koutů světa.
Ochutnat budete moci naše řemeslné pivo i teplou kuchyni.
Program akce:
- 11:00 Slavnostní otevření nové expozice
- 12:00 Parní show Jamese Watta
- 14:00 Parní show Jamese Watta
- 14:30 Komentovaná prohlídka pivovaru
- 16:00 Parní show Jamese Watta
- 17:00 Koncert kapely Ganifim
Těšíme se na vás!

