Z mělnických vinic do skal a lesů Kokořínska

Aktuality

MOŘE U MĚLNÍKA

Zveme Vás na festival divadledních představení, her pro děti a především dobrého jídla - Moře u Mělníka, který se koná na mělnické náplavce.

MEKUC v létě nespí!

Nabízíme program kulturních akcí pořádaných Mělnickým kulturním centrem. Program ke stažení.

10. ročník NIOR FILM FESTIVALU

Zveme Vás na již 10. ročník filmového festivalu stylu noir. Festival se uskuteční 17. - 21.8.2022 na hradě Šternberk.

Čtvrtletník Asociace regionálních značek.

Asociace regionáních značek vydává pravidelný čvrtletník, který udává přehled jak již zaběhlých, tak nových regionálních produktů, tak také poskytuje nápady nejen na výlety. 

Čtvrtletník ke stažení zde.

Brožura Mělnicko a Kokořínsko

Mělnicko a Kokořínsko jsou krajiny protikladů - na jedné straně se od našich dvou největších řek táhnou údolí, ale jen o kousek dál se vypínají kopce a pískovcové skály. Z úrodných svahů porostlých vinnou révou můžete pozorovat hluboké lesy. Po návštěvě strohého středověkého hradu zavítáte do honosného zámku.

I v zimě je tu hezky

V Kokořínském údolí jako na horách. I v tuto roční dobu vás rozcestník dovede tam, kam potřebujete. Zde naleznete výchozí stanoviště pod Pokličkami. Můžete k nim vystoupat po modré po schodech a poté pokračovat ke skalnímu útvaru Obří hlava a Žába. Nebo se vydáte po modré opačným směrem k rokli Apatyka a do Náckovy rokle. Obě trasy vás pohodlně dovedou zpět k rozcestníku.

Hrad Kokořín

Tento pohled na dominantu Kokořínska můžete vidět z vyhlídky hradních serpentin. Nebo zaparkujete na parkovišti v podhradí a i když vám to na sněhu bude trochu klouzat, můžete si k hradu pomalu vystoupat a pokochat se jeho hradbami.