Z mělnických vinic do skal a lesů Kokořínska

Aktuality

Pozvánka na výstavu betlémů

Muzeum Staré krásnosti Vás zve na výstavu betlémů. Výstava se koná v samotném muzem Staré krásnosti ve Velkém Újezdě (Velký Újezd 95, 277 23). 10.-11.12.2022 v čase 12-16 hodin.

Kromě samotné výstavy je možné prohlédnout si celé muzeum.

Členská schůze TO Mělnicko - Kokořínsko

Dne 30.11.2022 od 10:30 proběhne schůze členů Turistické oblasti Mělnicko-Kokořínsko. Schůze se uskuteční na adrese: zasedací místnost MAS Vyhlídky, z.s., nám. Míru 30, Mělník, 276 01. 

Setkání 3K platformy

Všechny zájemce zveme na setkání 3K platformy Turistické oblasti Mělnicko-Kokořínsko. Platforma je určena pro komunikaci – koordinaci – kooperaci subjektů působícíh v této oblasti. Jedná se o osoby/subjekty ubytovacích a stravovacích kapacit, regionální producenty či další podnikatele.

Minimlékárna Chorušice

Výroba a prodej mléčných výrobků a sýrů. Vše je vyráběno ručně dle tradičních receptur, bez použití konzervantů, barviv a chemie. Všechny výrobky pochází výhradně z plnotučného A2 mléka, čerstvě nadojeného, které se šetrně pasteruje při 63°C.

Brožura Mělnicko a Kokořínsko

Mělnicko a Kokořínsko jsou krajiny protikladů - na jedné straně se od našich dvou největších řek táhnou údolí, ale jen o kousek dál se vypínají kopce a pískovcové skály. Z úrodných svahů porostlých vinnou révou můžete pozorovat hluboké lesy. Po návštěvě strohého středověkého hradu zavítáte do honosného zámku.

I v zimě je tu hezky

V Kokořínském údolí jako na horách. I v tuto roční dobu vás rozcestník dovede tam, kam potřebujete. Zde naleznete výchozí stanoviště pod Pokličkami. Můžete k nim vystoupat po modré po schodech a poté pokračovat ke skalnímu útvaru Obří hlava a Žába. Nebo se vydáte po modré opačným směrem k rokli Apatyka a do Náckovy rokle. Obě trasy vás pohodlně dovedou zpět k rozcestníku.

Hrad Kokořín

Tento pohled na dominantu Kokořínska můžete vidět z vyhlídky hradních serpentin. Nebo zaparkujete na parkovišti v podhradí a i když vám to na sněhu bude trochu klouzat, můžete si k hradu pomalu vystoupat a pokochat se jeho hradbami.