Z mělnických vinic do skal a lesů Kokořínska

Aktuality

Mělnické kulturní léto - program

Prohlédněte si webové stránky Mělnického kulturního léta, které nabízí spoustu zábavy a zážitků po celé léto!

Webové stránky po rozkliknutí článku.

Projeďte se po Mělníku vláčkem!

Žlutý výletní vláček jezdí v centru Mělníka pravidelně v červnu a září každý víkend, v červenci a srpnu pak každý den. Vozíme děti i dospělé, kočárky i psy. Můžete se svézt po kratším okruhu v historickém centru města nebo poznat širší okolí Mělníka na trase delšího okruhu.

Letní akce v Nostalgické myši

Pozvánka na akce v šemanovické Nostalgické myši od května do října 2021.

Vystoupí například Lenka Dusilová, Jiří Schmitzer, Luboš Pospíšil, Vladimír Merta, Jan Spálený a mnoho dalších. Pozvánku s rozpisem akcí naleznete po rozkliknutí článku.

Čtvrtletník Asociace regionálních značek.

Asociace regionáních značek vydává pravidelný čvrtletník, který udává přehled jak již zaběhlých, tak nových regionálních produktů, tak také poskytuje nápady nejen na výlety. 

Čtvrtletník ke stažení zde.

Brožura Mělnicko a Kokořínsko

Mělnicko a Kokořínsko jsou krajiny protikladů - na jedné straně se od našich dvou největších řek táhnou údolí, ale jen o kousek dál se vypínají kopce a pískovcové skály. Z úrodných svahů porostlých vinnou révou můžete pozorovat hluboké lesy. Po návštěvě strohého středověkého hradu zavítáte do honosného zámku.

I v zimě je tu hezky

V Kokořínském údolí jako na horách. I v tuto roční dobu vás rozcestník dovede tam, kam potřebujete. Zde naleznete výchozí stanoviště pod Pokličkami. Můžete k nim vystoupat po modré po schodech a poté pokračovat ke skalnímu útvaru Obří hlava a Žába. Nebo se vydáte po modré opačným směrem k rokli Apatyka a do Náckovy rokle. Obě trasy vás pohodlně dovedou zpět k rozcestníku.

Hrad Kokořín

Tento pohled na dominantu Kokořínska můžete vidět z vyhlídky hradních serpentin. Nebo zaparkujete na parkovišti v podhradí a i když vám to na sněhu bude trochu klouzat, můžete si k hradu pomalu vystoupat a pokochat se jeho hradbami.